Twoje światła - Nasze Bezpieczeństwo - Wiadomości - KPP w Wąbrzeźnie

Wiadomości

Twoje światła - Nasze Bezpieczeństwo

Data publikacji 22.10.2019

W poniedziałek (21.10.19 r.) odbyła się inauguracja ogólnopolskiej kampanii, w ramach której każdy kierowca będzie mógł bezpłatnie sprawdzić prawidłowe ustawienie świateł w swoim samochodzie.

Organizatorem akcji jest Policja i Instytut Transportu Samochodowego, a partnerami są: Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz wytypowane stacje kontroli pojazdów w całym kraju. W kampanię włączyła się również firma Neptis S.A, która jest operatorem popularnego wśród kierowców komunikatora Yanosik. Kierowcy, którzy posiadają tę aplikację otrzymają na swój telefon komórkowy informacje na temat lokalizacji stacji kontroli wykonujących sprawdzenia. Wykaz punktów umożliwiających bezpłatne badania w całym kraju znajduje się na stronie: http://yanosik.pl/dobre-swiatla/.
W trzy soboty tj.: 26 października, 16 i 23 listopada na terenie całego kraju, w tym również w naszym województwie, będzie można sprawdzić stan oświetlenia.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierowców na oświetlenie pojazdów oraz jego wpływu na bezpieczeństwo w ruchu, w szczególności mając na uwadze obecne warunki drogowe, kiedy szybciej zapada zmierzch i często występują niekorzystne zjawiska atmosferyczne. Jakość oświetlenia pojazdów bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Źle ustawione światła nie będą oświetlały pobocza, mogą oślepiać innych kierowców, a także pieszych, co może doprowadzić nawet do wypadków.

Na terenie naszego województwa udział w akcji biorą trzy stacje kontroli pojazdów:
P.U.H. TOSPOL S.C. Grudziądz, ul. Karabinierów 10 tel. 56/462-49-19 w.14 8.00-14.00
MOTO-CHAMP Zbigniew Karaś Bydgoszcz, ul. Schulza 1a tel. 606-333-934 7.00-14.00
Prywatna Stacja Diagnostyki Samochodowej Nawrocki Lipno, ul. Chabrowa 5 tel.54/287-32-60 8.00-14.00

ZACHĘCAMY DO SKORZYSTANIA Z MOŻLIWOŚCI BEZPŁATNEGO SPRAWDZENIA ŚWIATEŁ W POJAZDACH!

WSZYSTKO W RAMACH AKCJI „TWOJE ŚWIATŁA – NASZE BEZPIECZEŃSTWO”

Autor: sierż. szt. Agnieszka Bubień
Publikacja: mł.asp. Krzysztof Świerczyński