Profilaktyka w każdym wieku - Wiadomości - KPP w Wąbrzeźnie

Wiadomości

Profilaktyka w każdym wieku

Data publikacji 22.10.2019

Policjanci naszej jednostki nie zatrzymują się w swoich działaniach. W poniedziałek już od godz. 9:00 zawitali w Szkole Podstawowej w Płużnicy, gdzie przeprowadzili zajęcia dla najmłodszych oraz tych nieco starszych.

W poniedziałek (21.10.19 r.) st. post. Natalia Pacana wraz z mł. asp. Krzysztofem Świerczyńskim przeprowadzili zajęcia z uczniami dwóch klas O oraz VII i VIII SP Płużnica.
Najmłodsi mieli okazję obejrzeć prezentację na temat bezpieczeństwa na drodze oraz skorzystać z moblinego miasteczka ruchu drogowego, gdzie ćwiczyli swoje umiejętności.
Uczniowie starszych klas oddani w ręce doświadczonego policjanta wzięli udział w pogadance odnośnie ich odpowiedzialności karnej, narkotyków czy dopalaczy. Poza szeregiem przestróg i uzmysłowieniem sobie swoich obowiązków, wkraczający w dorosłość młodzi ludzie dowiedzieli się gdzie można szukać pomocy i jak można pomóc innym, nawet chcąc zostać przy tym anonimowym.
W ciągu dwóch godzin, policjanci spotkali się z kolejną już, tym razem 70 osobową grupą dzieci i młodzieży. Działania profilaktyczne cieszą się bardzo dużą popularnością, nasi policjanci są rozchwytywani przez kolejne szkoły, świetlice i organizacje.
Dodatkowo jak mówią docierające do nas sygnały zwrotne, ku naszemu zadowoleniu i satysfakcji przynoszą pozytywne efekty.

 

Autor: mł.asp. Krzysztof Świerczyński
Publikacja: mł.asp. Krzysztof Świerczyński