Profilaktyka na coraz wyższym poziomie - Wiadomości - KPP w Wąbrzeźnie

Wiadomości

Profilaktyka na coraz wyższym poziomie

Data publikacji 30.10.2019

Komenda Powiatowa Policji w Wąbrzeźnie uzyskała nowe narzędzie do swoich działań profilaktycznych. Jako nieliczna z jednostek w całym województwie posiada oficjalną maskotkę kujawsko - pomorskiej policji - Polfina.

Wczoraj (29.10.19 r.) w Komendzie Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie odbyło się oficjalne przekazanie maskotki. Wójt Gminy Ryńsk pan Władysław Łukasik wraz z przedstawicielami Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych panami Markiem Barańskim i Andrzejem Robaczewskim wręczyli maskotkę funkcjonariuszom naszej komendy. Komendant KPP Wąbrzeźno insp. Mirosław Joppek, podziękował przy tym za wsparcie finansowe przy jej zakupie, zapewniając,  że jej potencjał zostanie wykorzystany w 100% przez funkcjonariuszy zespołu profilaktyki społecznej.

Jak pokazuje praktyka, Polfin cieszy się ogromnym zainteresowaniem podczas każdej z imprez, spotkań czy przedsięwzięć profilaktycznych organizowanych przez naszych policjantów. Nowy "funkcjonariusz" nie zdążył jeszcze dobrze zadomowić się w naszej komendzie, a jego kalendarz zapełnił się już pierwszymi planowanymi spotkaniami z najmłodszymi.

Autor: mł.asp. Krzysztof Świerczyński
Publikacja: mł.asp. Krzysztof Świerczyński